• מאת
  • מקור
  • כותר במקור
  • תרגום
  • עריכה לשונית
  • עריכה מדעית

סדרת סרטונים להדגמת האינדיקטורים (מדדים): 

הוראת SEL בתחומי הדעת: סרטון המדגים דרכים לשלב SEL בתחומי הדעת, ואת האופן שבו שימוש פיתוח יכולות חברתיות-רגשיות הנו בסיס להשגת מטרות לימודיות.

 


שותפות אותנטית עם המשפחה: סרטון המדגים את חשיבותה של יצירת שותפות חברתית-רגשית אותנטית עם המשפחה, ומדגים את עוצמתה של בניית תקשורת דו-כיוונית בין בית הספר למשפחות.

 


טיפוח יכולות חברתיות-רגשיות של מבוגרים: סרטון המדגים דרכים לטפח קהילת אנשי חינוך שמפתחת את ה SEL שלה, ומהווה מודל ל SEL בביה"ס.

 קולם של התלמידים ומעורבותם-סרטון המדגים את התפקיד החשוב שיש למתן מקום לקולם של התלמידים בהטמעה של למידה חברתית-רגשית באופן מערכתי. בסרטון ניתן ללמוד כיצד באמצעות הקשבה לתלמידים, בתי ספר יכולים לקבל החלטות מושכלות שיתמכו בכל הלומדים.

 

סדרת וידאוקאסטים -"מדברים SEL- מנהלים למידה חברתית-רגשית" 

הוידאוקאסטים "מנהלים SEL"  הם תוצר של שיתוף פעולה בין מטח, הקרן לקידום מקצועי בהסתדרות המורים ומכון אבני ראשה.

וידאוקאסט SEL: אירי ריקין משוחח עם צוריאל רובינס על 'איך עושים SEL' בבית ספר גדול

אירי ריקין, מרצה לפילוסופיה ויוצר דוקומנטרי משוחח עם צוריאל רובינס, מנהל תיכון "מקיף אמי'"ת" בבאר שבע,  על "איך עושים SEL" בבית ספר גדול, בגילאי התיכון כשהבגרויות ברקע, איך למידה חברתית-רגשית הופכת להיות חלק מהבגרות וכן על האופן שבו רותמים את הסדירויות בבית הספר לטובת הטמעת למיידה חברתית-רגשית מערכתית. 

 

וידאוקאסט SEL: אירי ריקין משוחח עם פאתנה חגלה  על הוראה ישירה של מיומנויות חברתיות-רגשיות

אירי ריקין, מרצה לפילוסופיה ויוצר דוקומנטרי משוחח עם פאתנה חגלה, מנהלת בית הספר "אלמוסתקבל" בג'לג'וליה,  על אינדיקטור "הוראה ישירה של מיומנויות חברתיות-רגשיות" דרך הפיתוח הייחודי שפאתנה יזמה ומובילה בבית הספר.

 

וידאוקאסט: אירי ריקין משוחח עם יובל נבו על הוראת למידה חברתית רגשית בתחומי הדעת.

אירי ריקין, מרצה לפילוסופיה ויוצר דוקומנטרי משוחח עם יובל נבו, מנהל חטיבת ביניים 'תבל' בירושלים, על רתימת הסדירויות בבית הספר לטובת הובלת למידה חברתית-רגשית, ועל אינדיקטור 'הוראת SEL בתחומי הדעת'.

 

וידאוקאסט SEL: אירי ריקין משוחח עם שחר פיינשטיין-גבריאל על שותפות אותנטית עם המשפחה והקהילה

אירי ריקין, מרצה לפילוסופיה ויוצר דוקומנטרי משוחח עם שחר פיינשטיין-גבריאל, מנהל בית הספר "שכונתי שפירא" בתל אביב, על אינדיקטור 'שותפות אותנטית עם המשפחה והקהילה' כדרך להובלת למידה חברתית-רגשית.

 

וידאוקאסט SEL: אירי ריקין משוחח עם שרון חיון בנושא הוראה ישירה של מיומנויות חברתיות של מבוגרים

אירי ריקין, מרצה לפילוסופיה ויוצר דוקומנטרי משוחח עם שרון חיון, מנהלת בית הספר "המתמיד" ברמת גן, על אינדיקטור 'הוראה ישירה של מיומנויות חברתיות רגשיות' וכן על האינדיקטור 'טיפוח ה SEL של המבוגרים'.

 

וידאוקאסט SEL: אירי ריקין משוחח עם שירלי רוזמן בנושא קולם של התלמידים.

אירי ריקין, מרצה לפילוסופיה ויוצר דוקומנטרי משוחח עם שירלי רוזמן, מנהלת בית הספר "יצחק נבון" בהרצליה, על מסעות למידה, ועל מיקוד ב'בחירה' כביטוי לאינדיקטור 'קולם של התלמידים ומעורבותם' וכפקטור מרכזי בניהול עצמי של התלמידים והצוות. 

 

וידאוקאסט: אירי ריקין משוחח עם גילי לייבושור בנושא הטמעה איכותית של SEL בבית הספר

אירי ריקין, מרצה לפילוסופיה ויוצר דוקומנטרי משוחח עם גילי לייבושור, פסיכולוגית קלינית וחברת צוות מו"פ באבני ראשה על SEL: למידה חברתית-רגשית והאופן בו ניתן להטמיעה באופן מערכתי ואיכותי בבתי ספר.

 

וידאוקאסט SEL: אירי ריקין משוחח עם פרופ' נאוה לויט-בן נון על למידה חברתית-רגשית ומוח

אירי ריקין, מרצה לפילוסופיה ויוצר דוקומנטרי משוחח עם פרופ' נאוה לויט-בן נון , מנהלת מרכז סגול למוח ותודעה באוניברסיטת רייכמן  על טיפוח הוראה ישירה של מיומנויות ניהול עצמי של תלמידים

 

וידאוקאסט SEL: אירי ריקין משוחח עם יעל בוים-פיין על למידה חברתית-רגשית ומגדר

אירי ריקין, מרצה לפילוסופיה ויוצר דוקומנטרי משוחח עם יעל בוים-פיין, מנהלת המרכז הישראלי לשיוויון מגדרי בחינוך,  על החיבור בין SEL ומגדר ועל חשיבות אימוץ פרספקטיבה מגדרית והסרתם של חסמים מגדריים בתהליכי הטמעת למידה חברתית-רגשית.

 

וידאוקאסט SEL: אירי ריקין משוחח עם יהודה פרידמן על טיפוח הוראה ישירה של מיומנויות ניהול עצמי של תלמידים

אירי ריקין, מרצה לפילוסופיה ויוצר דוקומנטרי משוחח עם יהודה פרידמן, מנהל בית ספר "הירדן" לילדי זרים וחסרי מעמד,  על כך שלמידה חברתית-רגשית היא התשתית שמאפשרת חינוך, ועל איך מלמדים בית ספר שלם את היכולת החברתית-רגשית שנקראת ניהול עצמי (אינדיקטור- הוראה ישירה של מיומנויות)

 

כל הוידאוקאסטים "מנהלים SEL"  הם תוצר של שיתוף פעולה בין מטח, הקרן לקידום מקצועי בהסתדרות המורים ומכון אבני ראשה.The tool was independently translated by Avney Rosha. The original source by Collaborative Academic Social and Emotional Learning (CASEL) is available at www.casel.org

CASEL (2019). The CASEL guide to schoolwide social and emotional learning. Retrieved from https://schoolguide.casel.org/


לחצו כאן לכל התכנים בנושא למידה חברתית-רגשיתתגובות
  • נושא
  • סוגיות

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך

תכנים מומלצים

הצג תוכן ל:

הצג:

דיון

הוספת תגובה