מנהיגות בית-ספרית בתקופת הקורונה

בתקופה סוערת זו של שגרה משובשת ותהליכי למידה שממציאים את עצמם מחדש, אנו מרכזים לשימושכם מספר חומרים וכלים רלבנטיים לעת הזו.ball-shaped-reflection.jpg

​​מתווה להתבוננות רפלקטיבית על פעולות ניהוליות

ההתבוננות על התקופה הנוכחית מזמנת, לצד כל אתגרי ההובלה והעשייה, גם הרבה מקום ללמידה, לצמיחה מקצועית ולזיקוק של הדמות הניהולית. המתווה המצורף נועד לסייע למנחים ולמדריכים האישיים לקיים עם המנהלים (בפרט עם מנהלים בראשית דרכם) התבוננות רפלקטיבית על פעולותיהם במהלך משבר הקורונה עד כה.
מעבר ללמידה, פעילות זו נועדה לסייע למנהלים, אחרי תקופה כל כך קדחתנית ומאתגרת, לעבד את הדברים ולצאת לחופשה בראש נקי יותר.
בסופו של המתווה מופיע תרשים למיקום אירועים ופעולות על ציר הזמן, כחלק מן הפעילות. 
המתווה נכתב בהתאם לצרכי השעה, ומתוך רצון להציע במהירות מענים לאתגרי הקורונה. אנו ממשיכים לשכלל אותו על סמך המשוב המתקבל מן השימוש בשדה, מתוך שאיפה להרחיב אותו בהמשך לכלי גנרי לשימוש מנהלים ומפקחים בניהול משברים.

לחצו כאן לצפייה במתווה​


כלי לניהול סיכונים

המשבר החמור בו אנו מצויים תובע מכם, מנהיגים חינוכיים, לשקול ולתכנן את צעדיכם העתידיים באופן מושכל ומודע אף יותר מאשר בימי שגרה.  פעולות ארגוניות שתעשו היום עשויות להקל עליכם בהמשך, כאשר העתיד יהפוך להווה. בנוסף, תהליך שקול של ניהול סיכונים יכול להיות בסיס איתן להפקת לקחים לאחר שהמשבר יחלוף, לקראת המשבר הבא.  
הגם שאין בכוחכם להעלים את המשבר ניתן לצמצם את תוצאותיו החמורות באמצעות תהליך של ניהול סיכונים שיאפשר לכם לבחור לאיזו תוצאה לא רצויה עלינו להיערך מתוך מגוון כמעט אין סופי של תוצאות לא רצויות אפשריות.

הכלי לניהול סיכונים המוצע כאן מבוסס על ניתוח המציאות כפי שהיא נתפסת בעיניכם – המנהלים וצוותי הניהול -  בתנאי עמימות ואי ודאות. בכוחו לסייע לכם לנתח את המציאות ולפעול מתוך אותה תפיסת מציאות התהליך יחלץ מכם כיווני פעולה ספציפיים וממוקדים.

לצפייה במצגת אודות הרציונל ואופן העבודה עם הכלי לניהול סיכונים

לצפייה במפגש מקוון אודות הפעלת הכלי לניהול סיכונים​

לצפייה בסרטון הנפשה המסביר ומתאר את תהליך העבודה עם הכלי לניהול סיכונים

​​

zoom_staff_meeting.jpg

כלי: משנים את "הזום" - הצעה למפגש וירטואלי ממוקד צוות

בתקופה זו, שבה הצוות לא נפגש פנים אל פנים, מצורף מתווה למפגש צוותי מקוון שנועד לחבר, לאוורר, לשתף, לסכם – ובעיקר להפנות את המיקוד אליכם.

לחצו כאן לצפייה בכלי

 

pexels-photo-886521.jpeg
 

Well-binar: סיכום מפגש מקוון

לרשותכם הקלטות וחומרים מהוול-בינר, שהציע לכל אחד רגע של Well-being, בהתאם למשאבי ההתמודדות המועדפים עליו - קוגניטיביים, רגשיים, גופניים או יצירתיים.

  • עולם גוף-נפש להחזרת המערכת הגופנית לאיזון

  • עולם הדעת המאפשר שימוש במשאב לוגי לפתרון בעיות באופן קוהרנטי

  • עולם הטקסט הכתוב (השירה) המפגיש בין הקוגניציה והרגש

  • העולם האומנותי הדיגיטלי שיוצר משהו חדש

לחצו כאן לצפייה בהקלטות הוול-בינר

 

binoculars.jpg
 

פאדלט: התנסויות וסיפורי הצלחה של מנהלי בתי ספר בתקופת קורונה

מנהלות ומנהלים משתפים דוגמאות, סרטונים ותמונות - כיצד שומרים על קשר עם הצוות והתלמידים? כיצד מגייסים את התלמידים לסייע להורים? באיזה אופן מתאים לשלב טכנולוגיה? מוזמנים לעיין בסיפורים ולהוסיף משלכם

לחצו כאן לצפייה במאגר השיתופי

  

הורות בזמן משבר

בזמנים כאלו, ילדים ובני נוער סומכים על ההורים שלהם – ועל דמויות משמעותיות אחרות בחייהם – שיעזרו להם להכניס סדר בבלגן. הורים מקווים שהתגובות שלהם יסייעו לילדים לשמור על בריאות נפשית וחוסן. כללי האצבע שלפניכם יסייעו לכם במשימה המורכבת הזו.

לצפייה בהצעות ובכללי האצבע